ارتقا کامپیوتر و لپ تاپ یا خرید سیستم

کامپیوتری جدید

ارتقا کامپیوتر و لپ تاپ یا خرید سیستم

کامپیوتری جدید؛ کدامیک را انتخاب کنم؟

وقتی لپ تاپ و یا سیستم کامپیوتری جدید تهیه می‌کنید، با توجه به ویژگی ها و شرایط آن می‌توانید کارهای خود را در زمان بسیار کم انجام دهید و به حافظه زیادی نیز دسترسی دارید. اما مشکل از زمانی آغاز می‌شود که با افزایش سن کامپیوتر و یا لپ تاپ، هم فضای ذخیره سازی کمی در دسترس است و هم اینکه سرعت سیستم به شدت کاهش می‌یابد. دو راه وجود دارد، ارتقا کامپیوتر و یا لپ تاپ و یا خرید سیستم جدید؛ با ما در ادامه همراه باشید و اطلاعات بیشتری برای ارتقا سیستم کامپیوتری خود کسب کنید.

ارتقا کامپیوتر و لپ تاپ یا خرید سیستم کامپیوتری جدید؛ کدامیک بهتر است؟

اما قبل از هر چیز، مهمترین نکته این است که بدانید چه انتظاری از سیستم خود دارید و اگر با ارتقا قطعات می‌توانید به سرعت مورد نظر خود دست یابید، می‌توانید هزینه های خود را بسیار کاهش دهید در غیر اینصورت بهتر است که سیستم خود را با یک سیستم جدید جایگزین کنید.

ارتقا کامپیوتر، چه چیزی قابلیت ارتقا را دارد؟

به طو کلی حافظه ذخیره سازی، RAM، کارت گرافیک و پردازنده(processor) در کامپیوتر قابلیت ارتقا دارند و می‌توانید متناسب با نیاز خود و با پرداخت هزینه مناسب، سرعت سیستم خود را افزایش دهید. اما در میان موارد گفته شده محل ذخیره سازی و RAM، بسیار مهم و ضروری هستند و کارت گرافیک نیز زمانی مهم است که گیمر باشید و برای اجرای بازی های جدید به کارت گرافیک قوی تر نیاز داشته باشید.

اما شاید رایج ترین شیوه ارتقا کامپیوتر، جایگزینی محل ذخیره سازی HDD با SSD است که عملکرد بهتری دارد و باعث می‌شود سرعت سیستم نیز افزایش یابد.

ارتقا محل ذخیره سازی و مزایای آن

اما نکته ای که وجود دارد این است که برای خرید قطعات جدید، باید از سازگاری آنها با سیستم خود اطمینان حاصل کنید و بهتر است با خدمات کامپیوتری شرق که به صورت غیر حضوری نیز به سوالات شما پاسخ خواهد داد، ارتباط بگیرید.

ارتقا رم کامپیوتر، به چه نکاتی دقت کنم؟

برای کارهای سنگین مانند اجرای نرم افزارهای ویرایش عکس و ویدئو و یا طراحی، هر چه RAM فضای بیشتری داشته باشد، عملکرد سیستم بهتر خواهد بود و هر چه رم شما قدرت بیشتری داشته باشد می‌توانید برنامه های بیشتری را به صورت همزمان اجرا کنید. به غیر از کامپیوتر، یکی از موارد ارتقا لپ تاپ، همین موضوع و جایگزینی رم فعلی با نمونه جدید و قوی تر است.

ارتقا رم کامپیوتر، به چه نکاتی دقت کنم؟

با توجه به فعالیت خود باید رم مورد نیاز برای سیستم را انتخاب کنید؛ برای سیستم عامل ویندوز ۲ گیگابایت رم، حداقل میزان است و برای سیستمی که فقط برای تماشای فیلم و یا گوش دادن به موسیقی و اجرای برنامه های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد مناسب است.

از سوی دیگ رم ۴ گیگابایت، برای استفاده عمومی است و دست شما برای اجرای چندین برنامه همزمان را باز می‌گذارد.

اما برای ویرایش عکس و انجام فعالیت های سنگین مانند باز کردن حداکثر ۳۰ زبانه در مرورگر، پیشنهاد می‌شود از رم ۸ گیگابایت و در صورت انجام فعالیت های سنگین تر مانند ویرایش ویدیو و یا بازی از رم ۱۶ گیگابایت استفاده کنید.

نکته مهم این است که قبل از خرید رم برای ارتقا کامپیوتر باید اطمینان داشته باشید که رم کامپیوتر شما قابل ارتقا است و در حال حاضر از میزان حداکثر رم استفاده نمی‌شود.

ارتقا کارت گرافیک و پردازنده، چه زمانی نیاز است؟

اگر گیمر هستید و علاقه زیادی به بازی های کامپیوتری دارید، باید کارت گرافیک خود را ارتقا دهید. بسیاری از گیمرها اعتقاد دارند که اگر نرخ فریم سیستم شما کمتر از ۶۰ FPS باشد باید کارت گرافیک خود را تغییر دهید. در ضمن برای مواردی مانند مدل سازی سه بعدی، ویرایش ویدئو و عکس و موارد مشابه به کارت گرافیک جدید نیاز دارید.

اما چیزی که با ارتقا کامپیوتر و پردازنده جدید به دست می‌آورید، عملکرد بهتر مصرف برق پردازنده جدید، نسبت به پردازنده قبلی است. ارتقا پردازنده بسیار پیچیده است و ممکن است حتی در مواردی نیاز به تعویض مادربرد خود داشته باشید و علاوه بر قیمت بالای پردازنده باید برای خرید رم جدید و در صورت تعویض مادربرد، هزینه های بیشتر پرداخت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما ارتباط بگیرید.

ارتقا لپ تاپ، چه چیزی قابلیت ارتقا دارد؟

 

لپ تاپ ها همچون سیستم های کامپیوتری قابلیت ارتقا گسترده را ندارند و برای ارتقا لپ تاپ فقط می‌توانید RAM، هارد دیسک و کات های صدا و تصویر را تغییر دهید. که درباره هر کدام و در بخش های قبلی توضیحات زیادی ارائه دادیم.

اما یکی از معایب ارتقا کامپیوتر و به خصوص لپ تاپ این است که اگر این کار توسط افراد مناسب صورت نگیرد، ممکن است که به هارد و یا سایر اجزای دیگر آسیب وارد شود و به قیمت از دست دادن اطلاعات شما تمام شود، پس مهم است که در کنار backup گیری از فایل های خود، این کار توسط افراد متخصص صورت گیرد.

از مزایای مثبت ارتقا کامپیوتر می‌توان به صرفه جویی در هزینه و استفاده از سیستم فعلی به جای خرید یک سیستم جدید، افزایش سرعت و عملکرد کلی سیستم، دسترسی به محل ذخیره سازی سریعتر و بیشتر، انجام کارها به صورت تخصصی و با کیفیت بهتر و موارد دیگر اشاره کرد.

برای ارتقا سیستم های کامپیوتری خود با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید.