تفاوت سی پی یو های Intel Core در مقابل سی پی یو های نسل Intel Core X چیست؟

تفاوت سی پی یو های Intel Core در مقابل سی پی یو های نسل Intel Core X چیست؟

سی پی یو و یا همان پردازنده‌های اینتل در دو نوع مختلف عرضه می‌شوند: تراشه‌های Core معمولی و سری X یا Extreme Edition. اما دقیقاً چه تفاوتی وجود دارد؟

سی پی یو ها  Core اینتل در مدل های و اشکال مختلف وجود دارند. این مجموعه برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ با Core 2 Duo نمادین اینتل معرفی شد و پیشرفت چشمگیری در پردازنده های اینتل مشاهده شده  و سپس با i3، i5 و i7 در سال ۲۰۱۰ به چندین محدوده تقسیم شد. به سرعت به پرچمدار سری اینتل تبدیل شد و پنتیوم را پشت سر گذاشت و رایانه های شخصی را به ارتفاعات جدیدی سوق داد. با این حال، حتی از زمان معرفی این مجموعه، به دو شاخه مختلف تقسیم شده است – که یکی از آنها بسیار گرانتر از دیگری است در ادامه با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید .

سوالی که بوجود میاد اینجاست که : Intel Core و Intel Core X چیست؟ و تفاوت بین هر دو چیست و آیا Intel Core X ارزش پول اضافی را دارد؟

به هر حال چرا ترکیب تراشه های جداگانه مورد نیاز است؟

دلیل اینکه ما تراشه های مختلف داریم ساده است. افراد مختلف نیازهای متفاوتی دارند و برخی از کاربران به ویژگی هایی نیاز دارند که برخی دیگر ممکن است نباشند. همانطور که گفته شد، بازار باید دامنه ای به همان اندازه گسترده داشته باشد.

در محاسبات، تراشه‌های مصرف‌کننده معمولی وجود دارند که می‌توانند برای همه از معمولی‌ترین کاربر تا حرفه ایی ترین  گیمر استفاده کنند. اما وقتی شروع به وارد شدن به محدوده علاقه مندان/ایستگاه کاری می کنید، جایی که باید بارهای کاری سنگین تری را پشت سر بگذارید، یک تراشه معمولی ممکن است با آن مشکل داشته باشد.برای این تراشه‌ها، باید دوباره به دسته دیگری بروید—تراشه‌های ایستگاه کاری. در این محدوده جایی است که Intel Core X قرار دارد و چگونه از محدوده Core معمولی اینتل متمایز می شود.

سی پی یو سری INTEL CORE مناسب برای همه کاربران

اول از همه، ما تراشه های خوب قدیمی Intel Core را داریم، تراشه های کلاسیک که همه می شناسند.

از سال ۲۰۱۰، سری Core اینتل شامل Core i3، i5 و i7 اینتل بوده و از سال ۲۰۱۹، Core i9 را نیز شامل می شود. علیرغم اینکه تراشه‌های مصرف‌کننده هستند، اما بسیار قدرتمند شده‌اند، تا جایی که می‌توانند وظایف چند رشته‌ای را از بین ببرند.

با وجود این، دلیلی وجود دارد که چرا اینتل تراشه‌های گران‌تری تولید می‌کند. این پردازنده‌ها سوکت کوچک‌تری دارند و ممکن است در مواردی مانند شمارش هسته برای کاربران خاص نیز کمبود داشته باشند. Intel Core i9-12900K بهترین تراشه در محدوده اینتل در حال حاضر و تراشه ای است که بیشترین هسته ها را دارد، اما حتی در آن زمان نیز تنها تا ۱۶ هسته افزایش می یابد که بین هشت هسته گلدن کوو عملکردی و هشت هسته کارآمد Gracepoint تقسیم شده است. (که بیشتر با نام های E-Cores و P-Cores شناخته می شوند).

آنها در کلاس خود برای کارهای خاص، از جمله بازی، بهره وری و هر کاری که یک شخص معمولی روی رایانه شخصی انجام می دهد، بهترین هستند. اما برای برخی چیزها، ما به چیزهای بیشتری نیاز داریم. اینجاست که Intel Core X وارد می شود.

سی پی یو های سری Intel Core X برای کابران حرفه ایی کامپیوتر و لپ تاپ

سی پی یو های Intel Core X مخفف “Extreme Edition” است. ما برای اولین بار با اولین Core i7 Extreme اینتل آشنا شدیم که در سال ۲۰۱۰ در کنار سایر تراشه های مصرف کننده Core اینتل راه اندازی شد. در کنار Core i7 X، سری Core i9 X را نیز داریم. در واقع، این اولین باری بود که Core i9 را دیدیم – این اولین بار در سال ۲۰۱۷ در کنار نسل هفتم اینتل عرضه شد، قبل از اینکه شاهد معرفی مصرف کننده در سال ۲۰۱۹ با Core i9-9900K باشیم.

چند تفاوت قابل توجه بین تراشه های Core X و Core وجود دارد. مورد اصلی در شمارش هسته می آید.

اولین Core i7-980X اینتل با یک راه‌اندازی شش هسته‌ای عرضه شد، چیزی فوق‌العاده برای آن روزگار. در حال حاضر، جدیدترین تراشه X، Intel Core i9-10980XE، با تنظیمات عظیم ۱۸ هسته ای و ۳۶ هسته رشته ای ارائه می شود. تفاوت قابل توجه دیگر در سوکت است، با این که Core X اینتل با یک بزرگتر از آنچه که تراشه های Core معمولاً دارند عرضه می شود – نه به اندازه سوکت یک تراشه سرور، اما با این وجود هنوز بزرگ است.

اگرچه آنها معایب خاصی نیز دارند. آنها برای حجم کاری که از داشتن هسته های زیادی سود می برند شگفت انگیز هستند، بنابراین اگر این چیزی است که به دنبال آن هستید، ممکن است بدترین ایده نباشد. از سوی دیگر، در حالی که وظایفی مانند بازی کاملاً قابل انجام هستند، بازی‌ها به خوبی روی تراشه‌های Core اجرا نمی‌شوند، زیرا این تراشه‌ها هسته‌های کمتر و در عین حال سریع‌تری دارند.

Intel Core در مقابل Intel Core X: کدام یک را باید بخرید و کدام سری سی پی یو برای شما مناسب است ؟

یک چیز دیگر وجود دارد که ما از آن غافل شدیم: این تراشه های سری X مدتی است که عرضه نشده اند. به‌طور دقیق، آخرین باری که شاهد عرضه تراشه‌های سری X با نسل دهم پردازنده‌های Core بودیم و آن هم در سال ۲۰۲۰ بود. حتی در آن زمان، آنها معماری قدیمی را با نسل هفتم و نسل نهم سری X حمل می‌کردند. با استفاده از معماری Skylake-X و تراشه های نسل دهم با استفاده از Cascade Lake، که به هر حال ارتقاء چندانی نداشت.

علاوه بر این، اینتل به وضوح اعلام کرده است که حداقل در حال حاضر، دیگر پردازنده‌های Core X اینتل وجود نخواهد داشت. در آگوست ۲۰۲۰، طرفداران چشم عقابی اینتل در انجمن ASUS ROG اسلایدهایی را در یک ارائه اینتل مشاهده کردند که نشان می‌دهد دیگر پردازنده‌های Core X اینتل برای آن سال وجود نخواهد داشت – و درست است، از آن زمان تاکنون شاهد CPU Core X نبوده‌ایم. .

که ما را به نقطه بعدی هدایت می کند. در حال حاضر، تراشه‌های Core اینتل، حتی برای موارد بهره‌وری، بی‌معنا هستند، زیرا اکنون با هسته‌های بیشتری عرضه می‌شوند. Intel Core i9-12900K همانطور که قبلاً ذکر کردیم دارای ۱۶ هسته و ۲۴ رشته است که آن را گزینه خوبی برای کارهای چند رشته ای می کند و یک CPU بسیار قدرتمند است.

اکنون، اگر اینتل Core X به زودی نسخه جدیدی را مشاهده کند، ممکن است ارزش بررسی آن را داشته باشد زیرا در سطح بالای تولید CPU، دستاوردهای حاشیه ای می تواند برای دکل شما ارزشمند باشد.

اینتل Core X در حال حاضر ارزشش را ندارد

در حال حاضر، اگر می خواهید یک CPU Intel Core سری X داشته باشید، فایده ای ندارد – اگر به تعداد زیادی هسته نیاز دارید، در واقع به شما توصیه می کنیم انتظارات خود را کاهش دهید و یک تراشه Alder Lake تهیه کنید. یا یک Xeon بگیرید یا مستقیماً به AMD بروید و یک Thread ripper یا یک CPU Epyc بگیرید. احتمالاً با هر یک از این گزینه ها بهتر از CPU سری X در سال ۲۰۲۲ خواهید بود.

منبع این مقاله سایت : www.makeuseof.com

برای خرید و ارتقا به خدمات کامپیوتری ما مراجعه کنید با بیش از ۲۰ سال سابقه تخصصی

تلفن تماس ۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵

آدرس تهران – ابتدای خیابان دماوند – خیابان شهید منتظری پلاک ۳۰۰ مرکز کامپیوتر شرق

PC Sleeper چیست؟ چگونه یکی را می سازید؟

PC Sleeper چیست؟ چگونه یکی را می سازید؟

بروز رسانی کیس های قدیمی در خدمات کامپیوتری شرق

آیا باید یک رایانه شخصی خوابیده بسازید؟

با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید : مگر اینکه شما این را به عنوان یک پروژه حیوان خانگی دنبال کنید و تجربه زیادی در ساخت رایانه شخصی داشته باشید، به شما توصیه می کنیم که دور بمانید و این کار را انجام ندهید. بیشتر از آنچه فکر می کنید ممکن است اشتباه پیش برود، به خصوص اگر ابزارهای سنگین تری مانند Dremel نیاز به درگیر شدن در فرآیند ساخت داشته باشند. به علاوه، ممکن است ارزش وقت گذاشتن یا حتی هزینه را نداشته باشد – بهتر است یک کیس با جریان هوای مناسب بخرید و رایانه شخصی خود را در آنجا بسازید.

اگر تجربه دارید و می خواهید این کار را انجام دهید، به هر طریقی ادامه دهید. فقط هشدار داده شود که سفر پیش رو بسیار طولانی تر از آن چیزی است که در ابتدا ممکن است به نظر برسد.

رایانه های شخصی Sleeper: بهترین ایده برای یک تازه کار نیست

اگر می‌توانید یکی از آن‌ها را انجام دهید، یک رایانه شخصی خوابیده یک پروژه جالب برای نشان دادن به دوستان و خانواده یا اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی است. ناگفته نماند که یک کامپیوتر قابل اعتماد نیز خواهد بود (البته به شرطی که سیستم خنک کننده را کنترل کنید). با این حال، این یک فرآیند برای افراد ضعیف نیست.

اگر می‌خواهید این پروژه را انجام دهید، بخوانید، بدانید در حال انجام چه کاری هستید و بسیار مراقب باشید. بالاتر از همه، موفق باشید!

رایانه های شخصی بازی نه تنها به دلیل قدرت محض خود بلکه به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود شناخته می شوند. این روزها فروش کیس‌های کامپیوتری با دریچه‌های باز و چراغ‌های RGB، حتی در بخش‌های مقرون به صرفه، امری عادی است. این یک اصل اساسی این روزها است که کاملاً در تضاد با زیبایی شناسی رایانه های شخصی قدیمی است. به هر حال، می توانید بگویید که ما از آن جعبه های سفید یا بژ خسته کننده فاصله گرفته ایم.

به جز، اگر دقیقاً همان چیزی باشد که شما می خواهید چه؟

اصطلاحی برای آن وجود دارد و به آن «کامپیوتر خوابیده» می گویند. چیست، و چگونه می خواهید یکی را بسازید؟

PC Sleeper چیست؟

 

تفاوت های سی پی یو های اینتل سری E و سری P

تفاوت های سی پی یو های اینتل سری E و سری P

 

 

معرفی سی پی یو های اینتل

چرا سی پی یو های اینتل ؟ !! هسته‌های CPU کامپیوتر شما در طول سال‌ها با سرعت ثابتی تکامل یافته‌اند. ما ابتدا پردازنده‌های تک هسته‌ای داشتیم، اما به سرعت به چند رشته‌ای تبدیل شد و از آنجا به تنظیمات چند هسته‌ای تبدیل شد که با طراحی‌های دو هسته‌ای شروع شد و سپس به چهار هسته، هشت هسته‌ای و موارد دیگر راه‌اندازی شد.پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل ما را با یک پیچ غیرمنتظره و در عین حال خوشایند مواجه کردند: دو نوع هسته مختلف در یک بسته CPU: E-Cores و P-Cores.

چرا CPU های اینتل اکنون با هسته های مختلف عرضه می شوند؟

 

راهنمای خرید سیستم گیمینگ

راهنمای خرید سیستم گیمینگ

 مقدمه ایی برای راهنمای خرید سیستم گیمینگ

  امروزه صنعت بازی های ویدئویی یا گیمینگ را نمی توان نادیده گرفت ، این صنعت بزرگ و سودمند ده‌ها شغل مختلف را در بر می‌گیرد و باعث استخدام هزاران نفر در سراسر جهان در این بخش شده‌است.در سال ۲۰۱۸، بازی‌های ویدئویی ۱۳۴٫۹ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشته‌اند و همچنین باعث سرگرمی و رقم زدن خاطرات خوب برای بسیاری از گیمر ها در سراسر جهان شده اند و همین امر و جذابیت روز افزون بازی های مختلف باعث افزایش تقاضا در حوزه بازی سازی شده است.ولی باید بدانیم که برای بازی کردن یک بازی با گرافیک خفن شما نیازمند یم سیستم یا کامپیوتر با سخت افزار خفن هم هستید پس اگر قصد دارید کامپیوتر گیمینگی تهیه کنی ، خواندن این متن بی فایده نیست.

چرا پی سی یا کامپیوتر برای گیمینگ مناسب ترین انتخاب برای گیمر هاست؟

پی سی ها اغلب قابل ارتقا هستند و شما می توانید پس از چند سال دوباره آنها را ارتقا و بروز کنید و علاوه بر این ویژگی شما می توانید به جز گیمینگ همه کار های شخصی که مرتبط با رایانه هست نیز مانند : فیلم دیدن ، گشت زدن در اینترنت ، انجام کار های شخصی و اینترنتی و … انجام دهید و مثل کنسول های بازی شما محدودیتی در این زمینه ندارید.

خلاصه ای از تاریخچه صنعت گیم

بازی‌های ویدئویی امروزه از دو منبع سرچشمه می‌گیرند، که یکی از آن‌ها ماشین‌های سکه‌ای هستند. ماشین‌هایی که به صورت نیمه مکانیکی کار کرده و با انداختن سکه در آن‌ها می‌توانستید از آن‌ها استفاده کنید. Jukebox که در سال ۱۹۴۸ به یکی از این ماشین‌های مهم و معمول تبدیل شد مثالی برای این سرچشمه است.اما قبل از آن،Pinball  را نباید از یاد ببریم. صنعت ماشین پینبال در سال ۱۹۳۲ با تولید ماشین Baffle Ball که توسط David Gottlieb به این کس وارد شده و به حدی گسترده شد.

 

پس از جنگ جهانی دوم، این ماشین وارد ژاپن شد. شرکتهایی مثل Michael Kegan آن را در این کشور گسترش دادند. این شرکت یک شرکت یهودی بود که تجارت دستگاه‌های سرگرمی سکه‌ای را جهان گسترش داد. شرکتهایی مثل Sega Enterprise نیز کار خود را با ساخت دستگاه‌های سکه‌ای شروع کردند. بازی‌های این دستگاه‌ها جزء اولین بازی‌های اکترونیکی بودند.همچنین کشورهای آمریکا، آلمان و انگلیس نیز بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۵ اولین کامپیوترهای الکترونیکی را طراحی کردند که می‌شود بعضی از مصرف‌های آن‌ها را در این برگه به حساب آورد.

اولین بازی الکترونیکی شناخته شده دستگاه Cathode-Ray Tube نام دارد که در سال ۱۹۴۸ توسط Thomas T. Goldsmith Jr. و Istle Ray Mann تهیه گردیده است. این دستگاه از vacuum tubes استفاده می‌کرد و برای شناخت و هدفگیری هدف‌ها به کار می‌رفت که در نوع خود پیشرفت بزرگی به حساب می‌رفت.برنامه‌هایی همچون Christopher Strachey و OXO نیز جزء اولین برنامه‌های سیمولاتور کامپیوتری بودند.با این حال، اولین بازی واقعی کامپیوتری در سال ۱۹۵۸ و در تکنولوژی Oscilloscope تهیه شده‌است. ویلیام هگنباتوم، این بازی را تهیه نمود و نام آن تنیس برای دو Tennis For Two بود.این بازی در لابراتوار Brookhaven National Laboratory به نمایش گذاشته شد. این بازی به صورت ۲ نفره و بسیار ساده بود. نفر اول باید یک زاویه را انتخاب کرده و با کلید انرا به سمت دیگر بیندازد و نفر دوم نیز همینکار را نجام دهد.

 

 

 

اقسام مهم سیستم گیمینگ

برد اصلی (Main Board) : این قطعه در داخل کیس قرار میگیرد و سایر قطعات بر روی آن سوار میشوند، به همین دلیل است که به آن برد اصلی یا برد مادر (مادر برد) نیز گفته میشود .

 

CPU (یا واحد پردازنده مرکزی،):  این قسمت مغز متفکر رایانه است ، این قطعه بر روی برد اصلی سوار می شود.

 

فن (Heat Sink سی پی یو) : این بخش بر روی CPU قرار میگیرد و وظیفه آن خنک کردن و کاهش گرمای سی پی یو در حین انجام کار های مختلف است.

 

RAM (یا Random Access Memory): که به آن حافظه با دسترسی تصادفی نیز گفته میشود، اطلاعات به صورت موقت و با دسترسی غیر ترتیبی در این واحد ذخیره میشوند، اطلاعات این حافظه با قطع جریان برق از بین میروند، این قطعه نیز بر روی مادر برد قرار میگیرد.

 

حافظه‌ی RAM به همراه CPU اصلی‌ترین نقش در پردازش داده‌ها را بر عهده دارند.

 

ROM (یا Read Only Memory): که از آن با عنوان حافظه فقط خواندنی نیز یاد میکنند ، این نوع حافظه فقط قابل خواندن بوده و قابل نوشتن نمیباشد و اطلاعات آن دائمی هستند.

 

کارت گرافیک : وظیفه پردازش تصویر را بر عهده دارد، این قسمت نقش مهمی در پردازش و اجرای بازی های کامپیوتری دارد .

 

مانتیور (نمایشگر) : مانیتور یا صفحه نمایش بخشی از کامپیوتر است که ویدئو و اطلاعات گرافیکی پردازش شده توسط کارت گرافیک را توسط کابل در نمایشگر نشان می‌دهد و انواع مختلفی دارد. مانیتورها شباهت زیادی به تلویزیون دارند؛ اما کاربرد نمایشگر مانیتور در این است که اطلاعات گرافیکی را با رزولوشن بالاتر در صفحه نمایش نشان می‌دهند. صفحه نمایش لپ‌تاپ‌ها عموما از نوع صفحه نمایش تخت می‌باشند.

 

انتخاب کارت گرافیک

چون کارت گرافیک مهمترین بخش برای یک سیستم گیمینگ هست پس اولین قطعه است که ما به دنبال آن می رویم و بعدا به سراغ قطعات دیگر می رویم که روش قابل قبول هم همین است ، می تونید بسته به بودجتون یکی از این کارت گرافیک ها رو انتخاب کنید :

RTX 3060 Ti

RTX 3070

RTX 3080

RX 5500XT

 

 

سی پی یو

قدم دوم انتخاب سی پو یو هست : (بسته به بودجه خود )

Ryzen 3600X

 

Intel i5 10600K CPU

 

 

خنک کننده

در این قسمت شما انتخاب های زیادی دارید و می توانید باز هم بسته به بودجه خود انتخاب کنید :

Corsair 4000D Airflow

 

Cooler Master Hyper 212 Black RGB

 

Pure Rock Slim CPU Cooler

 

مادر برد

چون سی پی یو ما amd  است پس ما دو انتخاب بیشتر نداریم یا باید b550  یا b450 را انتخاب کنیم :

Asrock B550 Phantom Gaming Motherboard

 

MSI B550 Carbon Motherboard

 

و یا استثنائا اگر قطعات بالا را نتوانستید تهیه کنید این قطعه هم مناسب است :

MSI z490 gaming edge

 

 

رم

با توجه به بودجه خود از بین ۳۲ گیگ و ۱۶ گیگ یکی ررا انتخاب کنید و حتی می توانید ۸ گیگ را هم بخرید ولی ما ۸ گیگ را پیشنهاد نم کنیم زیرا دیگر پاسخگوی گیم های حجیم امروزه نیست.

۱۶GB Corsair Vengeance RGB RAM

 

۳۲GB Corsair Vengeance RGB Pro RAM

حافظه یا ssd

شما می تونید از بین حافظه های ۵۱۲ گیگ ، ۱ ترابایت ، ۲ ترابایت یکی را انتخاب کنید که صد الته پیشنهاد ما ۲ ترا هست زیرا بازی ها روز به روز حجیم تر و سنگین تر می شوند و بهتر است که حافظه زیادی را داشته باشید تا هم بازی های زیادی را ذخیره سازی کنید و هم اطلاعات شخصی خود را.

Corsair PCIE 4 SSD

 

Crucial p2 SSD

 

منبع تغذیه یا پاور

Corsair CX750 PSU

 

Rm850 Power Supply

 

پوسته کیس

این بخش بیشتر شخصی است و شما فقط باید توجه داشته باشید که سایز پوسته کیس انتخابیتون به سایز قطعات بخوره و مهم تر از همه اینکه باید سایز پوسته انخابی حتما حتما حتما مناسب سایز مادر بردتون باشه!!!

و پیشنهاد ما :

MSI MAG Forge 100R

مانیتور

این سخت افزار به علاوه موس و کیبورد توضیحات خاصی ندارند و بیشتر سلیقه ای و شخصی هستند فقط توجه داشته باشید ، مانیتوری با رزولوشن بالا انتخاب کنید و موس و کیبورد را هم جوری انتخاب کنید که هنگام کار باهشون راحت باشید و پیشنهاد می کنیم که موس و کیبورد و مانیتوری انتخاب کنید که مخصوص گیمینگ باشند تا بهترین تجربه را از گیم خود داشته باشید.

 

توجهات

 1. تمام قطعات گفته شده با هم همخوانی دارند و شما با خیال راحت می توانید با توجه به بودجه خود از میان آن ها انتخاب کنید و یک سیستم قدرتمند را ببندید.

 

 1. تمام قطعات قابل ارتقاء هستند و شما در آینده در هر مرحله ای می توانید آنها را ار تقاء و بروز رسانی کنید.

 

 

 1. متاسفانه با توجه به نوسانات ارزی کشور ممکن است بستن سیستم گیمینگ خوب با توجه به توضیحات بالا بسیار هزینه داشته باشد پس پیش از خرید هر قطعه ای در مورد قیمت آن تحقیقات لازم را به عمل بیاورید.

 

خدمات نرم افزاری و سخت افزاری

خدمات نرم افزاری و سخت افزاری

راهنمای خدمات نرم افزاری

ما انسان‌ها در زندگی روزمره خود به طور میانگین بین ۵ تا ۶ ساعت از گوشی موبایل استفاده میکنیم. اگر کارتان طوری باشد که با کامپیوتر هم درگیر باشید احتمالا این عدد بیشتر از ۱۰ یا ۱۲ ساعت خواهد شد. پس عقلانی است برای استفاده بهتر از تکنولوژی نکاتی را درمورد استفاده درست خدمات سخت افزاری و خدمات نرم افزاری بدانیم و آن ها را رعایت کنیم تا طول عمر دستگاه های خود را افزایش داده و از هزینه های بیهوده جلوگیری کنیم.

نکات طلایی که باید درباره سخت افزار لپتاپ و کامپیوتر خود بدانید

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ 

خیلی از افراد به اشتباه در هنگام انجام کارهای سنگین مثل بازی کردن یا کارهای گرافیکی از باتری لپتاپ کار میکشند، این موضوع به کل اشتباه است زیرا به صورت استاندارد باتری لپتاپ برای انجام امور عادی مثل وبگردی، تماشای فیلم یا مطالعه درست شده است و باید برای انجام کارهای سنگین از برق استفاده شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی حالتی در لپتاپ ها وجود دارد که میتوان بین باتری و آداپتور شارژ دستگاه‌ها سوییچ کرد.

مهندسی کردن ممنوع!

دوستان لطفا در هنگام رخ دادن اتفاقی برای کامپیوترتان سرخود کاری انجام ندهید، مواردی مختلف برای لپتاپ یا کیس‌های خانگی پیش می‌آید که میتوان با یک هزینه ناچیز و مناسب آنرا رفع کرد اما متاسفانه افراد خودشان دست به آچار میشوند و بعد از ناتوانی در انجام آن، مراجعه به مراکز خدمات کامپیوتری میکنند. در بیشتر مواقع هم کاری که نباید را کرده اند و آن هزینه ناچیز به هزینه‌های بالا و ناخوشایند تبدیل خواهد شد. یکی از معتبرترین مراکز خدمات کامپیوتری در شرق تهران “مرکز کامپیوتر شرق” است که متخصصانی حرفه‌ای در حوزه سخت افزار و نرم افزار دارد و برای خدمت‌رسانی به شما در کلیه مناطق تهران حاضر است.

مراقب تغییرات آب و هوایی باشید

ساختار کلی لپتاپ به وضعیت محیط کار شما عادت میکند و خود را با آن دما سازگار میکند، پس اگر شخصی هستید که زیاد جابه جا میشوید و در فضاهای مختلف از لپتاپ استفاده میکنید، بهتر است با تغییر مکان، کمی به لپتاپ مهلت دهید تا دمای محیط را به خود بگیرد و بعد آن را روشن کنید. جابه جایی لپتاپ در حین کار بین محیط‌ هایی با دمای مختلف به هیچ وجه مناسب نیست.

چای خود را روی لپتاپ نریزید!

یکی از مهم ترین موارد که افراد سربه هوا مرتکب آن میشوند، حفاظت از لپتاپ در برابر مایعات است، شاید نکته پیش پافتاده ای باشد اما به شدت مهم است. مراقب باشید آب، چای و قهوه به هیچ وجه روی سطح لپتاپ یا منافذ آن نریزد زیرا میتواند در هنگام روشن بودن لپتاپ آسیب های جدی و یا حتی غیرقابل جبران به همراه داشته باشد. برای پیشگیری سعی کنید هنگامی که پشت میز کار لپتاپ هستید، چیزی میل نکنید.

سرویس‌های دوره ای واجب‌اند

تصوری غلط در ذهن افراد وجود دارد که تا وقتی یک لپتاپ کار میکند و مشکلی پیدا نکرده، پس سالم است و نیاز به رسیدگی و سرویس ندارد. اما این موضوع کاملا از پایه و اساس غلط است. همان طور که شما وسیله نقلیه خود را به صورت دوره ای برای تعویض روغن و فیلتر به تعمیرکار میسپارید، برای لپتاپ تان هم باید این کار را انجام دهید. در بازه های ۶ ماهه و حتی برای لپتاپ های پرکار کمتر از آن، به یک متخصص کامپیوتر مراجعه کرده و سیستم را به آن بسپارید تا نظافت قطعات، سیستم خنک کننده و اتصالات داخلی را بررسی و در صورت نیاز تعویض و سرویس آن ها را انجام دهد.

احتمالا برایتان پیش آمده بعد از مدتی که یک لپتاپ خرید میکنید احساس میکنید سیستم شما آن سرعت و عملکرد اولیه خود را ندارد، این موضوع به همین رسیدگی بستگی دارد و اگر آن را به یک متخصص بسپارید، بهبود عملکرد را به چشم دیده و حس برگشت به روز اول سیستم را خواهید شد. این کار در دراز مدت، طول عمر دستگاه را بالا برده و خروجی کاری که مورد توقع شما از سیستم است را بوجود می‌آورد.

حمل و نقل درست لپتاپ

کیفی که برای لپتاپ خود انتخاب میکنید مهم است، نباید فضای کیف طوری باشد که در آن تکان خوردن و جابه جایی زیاد احساس شود، این موضوع میتواند آسیب های مختلفی به لپتاپ وارد کند. به هیچ وجه لپتاپ روشن، استند بای و داغ را درون کیف قرار ندهید، زیرا فضای بسته کیف و جابه جایی های مختلف به سخت افزار لپتاپ آسیب خواهد زد.

تنفس صحیح لپتاپ

خیلی از نوجوان ها یا افراد کم تجربه علاقه زیادی به استفاده از لپتاپ در حالت های راحت مثل دراز کش یا لم داده دارند، متاسفانه این حالت ها برای فیزیک بدن انسان ضررهای زیادی دارد و البته برای لپتاپ، چرا که وقتی مسیر ورودی و خروجی های هوا در لپتاپ باز نباشد لپتاپ آسیب پذیرتر خواهد شد. به درستی کار نمیکند و سریعا داغ میشود، در طول دراز مدت ممکن است باعث از کار افتادن یا حتی سوختن قطعات داخلی (فن، سی پی یو و…) شود.

نکات طلایی که باید درباره نرم افزار لپتاپ و موبایل خود بدانید

چه نرم افزارهایی رو نصب کنیم ؟

اگر در یک جمله مختصر و مفید بگویم “هر چیزی که واقعا به کارتان می‌آید”

اولین نکته مهم در نصب اپلیکیشن ها روی موبایل یا لپتاپ، منابع آن هاست. به هیچ وجه از هر منبع یا سایتی که لینک دانلود در آن قرار داده شده و به آن اعتماد ندارید، فایلی را دانلود نکنید. فقط از سایت های معتبر و سرشناس که امتحان خود را پس داده اند استفاده کنید. اگر نظر من را میخواهید که به هیچ وجه سایتی غیر از منبع اصلی خود برنامه قابل اعتماد نیست! بهترین منابع برای دانلود اپلیکیشن های موبایل “google play در اندروید” و “app store در اپل” هستند. همچنین برای دانلود نرم افزار های کامپیوتری مختلف مثل ویندوز و غیره، به سایت های سازنده آن برنامه ها مراجعه کنید. مثلا بهترین منبع برای دانلود ویندوز اورجینال سایت خود مایکروسافت است.

نصب آنتی ویروس مناسب

یکی از نکات مهم برای حفظ امنیت دستگاه شما، آنتی ویروس است. مخصوصا اگر فردی هستید که فایلهای مهم و ارزشمند خود را روی سیستم نگهداری میکنید، این امر واجب است. امروزه شرکت های مختلفی آنتی ویروس انتشار میدهند که برای کارکرد واقعی آن ها، لازم است لایسنس خریداری کنید تا عملکرد واقعی داشته باشند. با مراجعه به مراکز خدمات کامپیوتری معتبر لایسنس معتبر آنتی ویروس تهیه کرده و امنیت فایلهای سیستم خود را تأمین کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده که خواستید ویندوز لپتاپ خود را تعویض کنید، سخت افزار آن را ارتقا دهید، سرویس دوره‌ای انجام دهید و یا نیاز به یک مشاوره‌ی تخصصی برای خرید کامپیوتر داشتید اما نمیدانستید کدام مجموعه میتواند این کمک را به شما بکند.

مرکز کامپیوتر شرق عددی بیش از ۲۰ سال را در حوزه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری کامپیوتر گذرانده و میتواند انتخابی مناسب برای خدمت رسانی به شما در مناطق کلی شهر

تهران باشد. فقط کافی است با مراجعه به وبسایت www.tomnet.ir از آنها درخواست کنید تا در عرض چند ساعت خودشان را به شما رسانده و امور شما را رفع کنند.

 

 

خدمات کامپیوتری

خدمات کامپیوتری

 

مقدمه ای بر آنچه خواهید خواند درباره خدمات کامپیوتری

با ورود به عصر ارتباطات، استفاده از فناوری های روز، به امری بدیهی تبدیل شده است. حتما با جمله ی “این روزها هر شخصی یک کامپیوتر تو خونه اش دارد” آشنا شدید. بله همینطور است. در این روز ها هر فردی حداقل یک دستگاه ارتباطی دیجیتالی یا لپ تاپ و کامپیوتر دارد. خدمات کامپیوتری و تعمیرات لپ تاپ، از موضوعات کلی این مقاله است.

 

قطعات با کیفیت و استاندارد

اهمیت کیفیت و کمیت در خدمات کامپیوتری

پیچیدگی سخت افزاری و سرهم بندی قطعات سیستم های کامپیوتری، معضلی به وجود آورده که اهمیت تعمیرات لپ تاپ و خدمات کامپیوتری را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است

تعمیر کامپیوتر و دستگاه های دیجیتالی، به علت حساسیت قطعات، نیازمند تیم متخصص و کاربلد می باشد. کامپیوترها و لپ تاپ ها، با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آن، به بخش های متفاوتی تبدیل می شوند. تعمیرات سیستم های امروزی نیازمند تخصص بالاتر بوده و قطعات جانبی آن نیز راحت تر یافت می شوند. سیستم هایی که با تکنولوژی قدیمی تر در بازار وجود دارند، به علت کمبود قطعات در بازار، پروسه حساس تری را می طلبد.

فروشگاه مرکز کامپیوتر شرق، با بهره مندی از نیروی کار متخصص و کاربلد، و دسترسی به مجموعه کاملی از قطعات جایگزینی سیستم های کامپیوتر و لپ تاپ را دارد. فروشگاه ها ما با سال ها تجربه و کار کرد، کیفیت خدمات خود را تضمین کرده و در صورت نارضایتی، عودت هزینه صرف شده را تضمین می کند.

خدمات نرم افزاری

                           قطعات کامپیوتری و لپ تاپ

بررسی قطعات کامپیوتری

چرا سپردن دستگاه های شما به فروشگاهی معتبر اهمیت دارد؟ چون که فروشگاه های نامعتبر، امکان دخل و تصرف در سیستم شما، جایگذاری قطعات فیک، با قطعات سالم ، افزودن قطعات کارکرده و دست دوم، دسترسی به اطلاعات درونی سیستم شما را دارند.

قطعات جانبی: از لوازم اصلی و ضروری برای سیستم ها، مادربرد، پردازنده، گرافیک، حافظه و پاور ها می باشد که هرکدام نقشی حیاتی را برای سلامت سیستم شما ایفا می کنند. بنابراین تهیه قطعات با کیفیت و مرغوب، سلامت و عمر دستگاه شما را افزایش می دهد.

تعمیرات نرم افزاری مانند تعویض ویندوز، نصب و راه اندازی اپلیکیشن های کاربردی، رفع کندی و عدم فعالیت با کیفیت و دسترسی مجدد به یک سری از برنامه هایی که کارایی خود را از دست داده اند نیز از دیگر ویژگی های خدمات کامپیوتری ما می باشد.

ارائه دستگاه چون رم ریدر، پاور بانک، فلش مموری و سایر لوازم، شما را از هر فروشگاه دیگری بی نیاز می کند. اگر خواهان سرهم کردن یک سیستم غول آسا یه با قولی، ابر رایانه هستید، می توانید ضمن تهیه قدرتمندترین سیستم ها مناسب با بودجه خود، از یک سری خدمات مانند ویندوز و برنامه های کاربردی دیگر بصورت رایگان بهره مند شوید.

تعمیر لپ تاپ و خدمات کامپیوتری

گزیده ای از خدمات شرکت مرکز کامپیوتر شرق

خدمات کامپیوتری تمامی مراحل در زمینه فناوری اطلاعات و تعمیر را شامل می‌شود؛ نصب و راه اندازی ویندوز و اپلیکیشن های آن گرفته تا سایر فعالیت های رسانه ای و دیجیتالی مرتبط با آن تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری تا راه اندازی شبکه های اینترنتی، همه و همه از فعالیت های فروشگاه خدمات کامپیوتری ما به حساب می اید. تمام فعالیت های موجود و تخصصی و تعمیراتی از این قبیل، بسته به توانایی ها و استعداد های هر فروشگاه متغیر است. ما در اینجا لیستی از تمامی خدماتی را که www.tomnet.ir ارائه می دهد را با هم مرور خواهیم کرد.

 •       از جمله خدماتی که ارائه می دهیم:
 •       حذف و از بین بردن ویروس ها و باج افزار ها
 •       حذف مشکل بلو اسکرین (صفحه آبی)
 •       پیکربندی و تنظیمات جدید رایانه شما
 •       بازیابی اطلاعات از دست رفته شما
 •       تعویض LCD و قطعات معیوب
 •       جایگزینی سخت افزار و ارتقا سیستم گرافیکی شما
 •       راه اندازی سیستم LAN و Wifi
 •       طراحی سایت های اینترنتی برای کسب و کارتان
 •       بدسکتور گیری و رفع بوت های ناخواسته
 •         بسیاری از خدمات سخت افزاری و خصوصیات دیگر

خدمات کامپیوتری جامع شرق تهران

 

چرا سپردن محصول دیجیتالی شما به دست یک فروشگاه با سابقه و کاربلد اهمیت دارد؟

چون که شما مطمئنا قصد دارید با یکبار تعمیر و هزینه کردن، تا مدت های زیادی بتوانید بدون ایراد و خرابی، از سیستم خود استفاده کنید. سپردن لپ تاپ و کامپیوتر شما به هر تیم غیر حرفه ای و ناشی، اشتباه است.

شرکت مرکز کامپیوتر شرق بابت تخصص و استعدادی که دارد، فعالیت های حرفه ای ارائه کرد، ما دسترسی کاملی به تمامی نرم افزارهای کمکی و لایسنس معتبر شرکتی رسمی داریم که می توانند امکانات بیشتر و حرفه ای تری در اختیار شما قرار دهند.

مجموعه ما با بکارگیری افراد متخصص و حرفه ای، سعی کرده در همه زمینه ها ثابت قدم بوده و نهایت دانش را برای رفع هرگونه مشکل بکار ببندد.

بنابراین شما مشتریان گرامی خیالتان از بابت پیشبرد سلامت دستگاه شما راحت خواهد بود.تمام رده لپ تاپ ها اعم از، سونی، اپل، سامسونگ، ایسوز، ایسر و فوجیتسو در این نمایندگی به صورت تخصصی و حرفه ای ترمیم می گردد.

 

برخی از خدماتی که در مرکز تخصصی لپ تاپ رایانه کمک انجام میگردد

 •         عوض کردن کیبورد لپ تاپ
 •         تغییر و تعویض ال سی دی
 •         رفع مشکل سوکت و شارژر لپ تاپ ها
 •         خرید و فروش لپ تاپ ها | نو و دسته دوم موجود است
 •         تعمیر و تعویض مادربرد و مدار تغذیه لپ تاپ
 •         پیگیری و خدمات سی دی و دی وی دی رام و رایتر لپ تاپ ها DVD-RW
 •         تعمیر و تعویض قالب دستگاه و اصلاح لولای لپ تاپ
 •         بهبود مشکلات VGA و ارتقاء RAM دستگاه
 •         ایراد یابی، تعویض و تعمیر مدار I/O
 •         تعمیر، تعویض و ارتقا هارد داخلی /  HDD , SSD
 •         تعمیر نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ سونی

خدمات کامپیوتری و تعمیر لپ تاپ

با یک نتیجه گیری سطحی،  یک تیم متخصص برای خدمات کامپیوتری و تعمیر لپ تاپ خیلی از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند شما را برای زمان زیادی از تعمیرگاه و بقیه موارد دور نگه داشته و در هزینه های شما صرفه جویی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان، از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت تماس بگیرید و یا به صورت حضوری از خدماتی که در این مطلب به آن اشاره کردیم بهره مند شوید. جهت بررسی و آگاهی از شرایط خدمات کامپیوتری،به سایت www.tomnet.ir مراجعه کنید.

تلفن تماس :۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵

۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۴