چگونه طول عمر باقیمانده SSD خود را تخمین بزنیم

چگونه طول عمر باقیمانده SSD خود را تخمین بزنیم

طول عمر هارد SSD به چه میزان است ؟

طول عمر هارد SSD ؟

با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید : امروزه اکثر کامپیوترها دارای درایوهای حالت جامد هستند که با نام SSD شناخته می شوند. این به این دلیل است که آنها سریعتر، کوچکتر و کارآمدتر از درایوهای دیسک سخت (HDD) هستند.

با این حال، SSD ها گران تر از HDD ها هستند و احتمالا به نفع شماست که طول عمر باقیمانده SSD خود را تخمین بزنید.

میانگین طول عمر SSD شما چقدر است؟
برخلاف هارد دیسک، یک SSD دارای تعداد محدودی از نوشتن‌های ممکن قبل از تبدیل درایو به حالت فقط خواندنی است. این به دلیل نحوه طراحی سخت افزار SSD است – افزایش شدید سرعت قیمت دارد.

اما نکته اینجاست که اکثر کاربران اصلاً نگران این موضوع نیستند. همانطور که مشخص است، حتی مشتاق ترین کاربر خانگی نیز چندین سال زمان نیاز دارد تا چرخه های نوشتن تمام شود، بنابراین اگر در مورد آن نگران هستید، نگران نباشید.

همانطور که گفته شد، اگر کنجکاو هستید که چند سال از SSD خود باقی مانده است، راه هایی برای تخمین عمر باقی مانده SSD وجود دارد.

به طور متوسط، طول عمر هارد , SSD مدرن تا زمانی که حدود ۷۰۰ ترابایت داده در طول عمرش ننویسید زنده می ماند. برخی ممکن است بیشتر زنده بمانند، برخی کوتاهتر – این فقط میانگین است. بنابراین به نظر می رسد که اگر بتوانید ببینید چه مقدار داده در طول عمر روی SSD فعلی خود نوشته اید، می توانید طول عمر باقی مانده آن را تخمین بزنید.

برای تخمین طول عمر SSD ازنرم افزار  Crystal Disk Info استفاده کنید

با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید :Crystal Disk Info یک برنامه کوچک واقعا کاربردی است که می توانید از آن برای تخمین طول عمر باقیمانده SSD خود استفاده کنید. این دارای اطلاعات کافی است که در واقع مفید است و طاقت فرسا نیست، و از همه بهتر، استفاده از آن کاملا رایگان است.

خدمات کامپیوتری

برای ارتقاء کامپیوتر خودتون به خدمات کامپیوتری شرق مراجعه کنید

آموزش اندازه گیری طول عمر هارد SSD

Crystal Disk Info را نصب و راه اندازی کنید.
به وضعیت سلامت نگاه کنید. این باید درصد سلامتی مانند باتری داشته باشد تا شما را از عمر باقیمانده SSD مطلع کند—هر چه درصد وضعیت سلامت بالاتر باشد، SSD شما بیشتر دوام خواهد آورد.
در زیر وضعیت سلامت، باید وضعیت SSD شما را نیز به شما بگوید.
اگر می گوید خوب است، پس هنوز چیزی برای نگرانی ندارید.
با این حال، اگر روی احتیاط نوشته شده باشد، به این معنی است که SSD در حال تحلیل رفتن است و شما باید از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و قبل از اینکه خیلی دیر شود، آن را جایگزین کنید.
اگر می گوید Bad، عمر SSD به پایان رسیده است و اگر قبلاً از کار نیفتاده باشد، اگر کار کند خوش شانس خواهید بود. اگر چیز دیگری می گوید، پس ممکن است بخواهید بیشتر تحقیق کنید – اما این خارج از محدوده این پست است.
برای Total Host Writes به بالا سمت راست نگاه کنید (یا ممکن است بسته به نسخه شما فقط Host Writes باشد). این مقدار کل داده ای است که تاکنون روی این درایو نوشته شده است.
به عنوان مثال، اگر حدود ۴۰۰ ترابایت هستید، می دانید که بیش از نیمی از عمر دستگاه را پشت سر گذاشته اید. با نزدیک شدن به ۷۰۰ ترابایت، باید به فکر تهیه یک درایو پشتیبان باشید. اما صادقانه بگوییم، حتی برای نزدیک شدن به این مقدار، سال ها استفاده سنگین طول می کشد!

تخمین طول عمر باقیمانده SSD با استفاده از گارانتی

اکثر سازندگان SSD دارای ضمانت نامه ای هستند که می توانید از آن برای پیش بینی مدت زمان استفاده از SSD خود استفاده کنید. البته به این معنی نیست که گارانتی عمر باقیمانده SSD شما را نشان می دهد، اما می تواند به شما کمک کند تا احتمال خرابی آن را تخمین بزنید. به عنوان مثال، یک SSD با پنج سال گارانتی یا ۶۰۰ ترابایت ترابایت (Total Host Writes) در مقایسه با SSD با سه سال ضمانت یا ۲۰۰ ترابایت ترابایت، احتمالاً عمر بیشتری خواهد داشت.

عامل دیگری که می توانید برای تخمین طول عمر SSD خود استفاده کنید، ساعات MTBF (میانگین زمان بین خرابی ها) است که توسط سازنده در برگه مشخصات ارائه شده است.

با این حال، پیش بینی نمی کند که SSD شما چند ساعت دوام بیاورد، اما احتمال خرابی SSD را در مدت گارانتی به شما می گوید. به عنوان مثال، اگر MTBF SSD شما ۱ میلیون ساعت باشد، به این معنی است که احتمال خرابی آن در طول سال های گارانتی ۰.۰۳٪ است، حتی اگر حداقل هشت ساعت در روز از آن استفاده کنید – طبق We PC. به عبارت دیگر، هر چه ساعت MTBF بیشتر باشد، احتمال خرابی SSD شما کمتر است.

آموزش اندازه گیری طول عمر هاد SSD :

اگر برگه مشخصات اصلی برای بررسی گارانتی و ساعات MTBF ندارید، می توانید از Crystal Disk Info برای پیدا کردن شماره مدل SSD خود استفاده کنید. شماره مدل SSD شما معمولاً به صورت پررنگ درست بالای جزئیات Firmware نوشته می شود. از طرف دیگر، اگر از ویندوز استفاده می‌کنید، می‌توانید روی دیسک محلی خود کلیک راست کرده، Properties را انتخاب کنید و شماره مدل سازنده SSD خود را در قسمت Hardware بیابید.

فروش انواع هارد SSD هارد معمولی در خدمات کامپیوتری شرق

۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵

هنگامی که شماره مدل سازنده SSD خود را دارید، می توانید آن را در گوگل جستجو کنید و برگه مشخصات را پیدا کنید تا از گارانتی و ساعات MTBF مطلع شوید. هرچه گارانتی سازنده و ساعت های MTBF در برگه مشخصات بیشتر باشد، طول عمر پیش بینی شده SSD شما بیشتر خواهد بود.

نگران این هستید که به زودی بمیرد؟ به این نکات برای افزایش طول عمر SSD توجه کنید و مطمئن شوید که پشتیبانی TRIM را در اسرع وقت فعال کنید

حافظه های SSD طول عمر زیادی دارند

از آنجایی که درایوهای SSD قطعات متحرک ندارند، بسیار قابل اعتماد هستند. در واقع، اکثر SSD ها می توانند بیش از پنج سال کار کنند، در حالی که بادوام ترین واحدها بیش از ده سال هستند.

با این حال، مدت زمانی که SSD شما دوام می آورد بستگی به تعداد دفعات نوشتن داده در آن دارد و می توانید از آن برای تخمین طول عمر استفاده کنید

با این حال، برخی تخمین ها می گویند که SSD معمولی برای ۱۰ سال در حجم کاری معمولی دوام می آورد. این افزایش از پنج به شش سالی است که زمانی به عنوان تخمین استفاده می کند

منبع : www.makeuseof.com

تفاوت سی پی یو  های Intel Core در مقابل سی پی یو های نسل Intel Core X چیست؟

تفاوت سی پی یو های Intel Core در مقابل سی پی یو های نسل Intel Core X چیست؟

سی پی یو و یا همان پردازنده‌های اینتل در دو نوع مختلف عرضه می‌شوند: تراشه‌های Core معمولی و سری X یا Extreme Edition. اما دقیقاً چه تفاوتی وجود دارد؟

سی پی یو ها  Core اینتل در مدل های و اشکال مختلف وجود دارند. این مجموعه برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ با Core 2 Duo نمادین اینتل معرفی شد و پیشرفت چشمگیری در پردازنده های اینتل مشاهده شده  و سپس با i3، i5 و i7 در سال ۲۰۱۰ به چندین محدوده تقسیم شد. به سرعت به پرچمدار سری اینتل تبدیل شد و پنتیوم را پشت سر گذاشت و رایانه های شخصی را به ارتفاعات جدیدی سوق داد. با این حال، حتی از زمان معرفی این مجموعه، به دو شاخه مختلف تقسیم شده است – که یکی از آنها بسیار گرانتر از دیگری است در ادامه با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید .

سوالی که بوجود میاد اینجاست که : Intel Core و Intel Core X چیست؟ و تفاوت بین هر دو چیست و آیا Intel Core X ارزش پول اضافی را دارد؟

به هر حال چرا ترکیب تراشه های جداگانه مورد نیاز است؟

دلیل اینکه ما تراشه های مختلف داریم ساده است. افراد مختلف نیازهای متفاوتی دارند و برخی از کاربران به ویژگی هایی نیاز دارند که برخی دیگر ممکن است نباشند. همانطور که گفته شد، بازار باید دامنه ای به همان اندازه گسترده داشته باشد.

در محاسبات، تراشه‌های مصرف‌کننده معمولی وجود دارند که می‌توانند برای همه از معمولی‌ترین کاربر تا حرفه ایی ترین  گیمر استفاده کنند. اما وقتی شروع به وارد شدن به محدوده علاقه مندان/ایستگاه کاری می کنید، جایی که باید بارهای کاری سنگین تری را پشت سر بگذارید، یک تراشه معمولی ممکن است با آن مشکل داشته باشد.برای این تراشه‌ها، باید دوباره به دسته دیگری بروید—تراشه‌های ایستگاه کاری. در این محدوده جایی است که Intel Core X قرار دارد و چگونه از محدوده Core معمولی اینتل متمایز می شود.

سی پی یو سری INTEL CORE مناسب برای همه کاربران

اول از همه، ما تراشه های خوب قدیمی Intel Core را داریم، تراشه های کلاسیک که همه می شناسند.

از سال ۲۰۱۰، سری Core اینتل شامل Core i3، i5 و i7 اینتل بوده و از سال ۲۰۱۹، Core i9 را نیز شامل می شود. علیرغم اینکه تراشه‌های مصرف‌کننده هستند، اما بسیار قدرتمند شده‌اند، تا جایی که می‌توانند وظایف چند رشته‌ای را از بین ببرند.

با وجود این، دلیلی وجود دارد که چرا اینتل تراشه‌های گران‌تری تولید می‌کند. این پردازنده‌ها سوکت کوچک‌تری دارند و ممکن است در مواردی مانند شمارش هسته برای کاربران خاص نیز کمبود داشته باشند. Intel Core i9-12900K بهترین تراشه در محدوده اینتل در حال حاضر و تراشه ای است که بیشترین هسته ها را دارد، اما حتی در آن زمان نیز تنها تا ۱۶ هسته افزایش می یابد که بین هشت هسته گلدن کوو عملکردی و هشت هسته کارآمد Gracepoint تقسیم شده است. (که بیشتر با نام های E-Cores و P-Cores شناخته می شوند).

آنها در کلاس خود برای کارهای خاص، از جمله بازی، بهره وری و هر کاری که یک شخص معمولی روی رایانه شخصی انجام می دهد، بهترین هستند. اما برای برخی چیزها، ما به چیزهای بیشتری نیاز داریم. اینجاست که Intel Core X وارد می شود.

سی پی یو های سری Intel Core X برای کابران حرفه ایی کامپیوتر و لپ تاپ

سی پی یو های Intel Core X مخفف “Extreme Edition” است. ما برای اولین بار با اولین Core i7 Extreme اینتل آشنا شدیم که در سال ۲۰۱۰ در کنار سایر تراشه های مصرف کننده Core اینتل راه اندازی شد. در کنار Core i7 X، سری Core i9 X را نیز داریم. در واقع، این اولین باری بود که Core i9 را دیدیم – این اولین بار در سال ۲۰۱۷ در کنار نسل هفتم اینتل عرضه شد، قبل از اینکه شاهد معرفی مصرف کننده در سال ۲۰۱۹ با Core i9-9900K باشیم.

چند تفاوت قابل توجه بین تراشه های Core X و Core وجود دارد. مورد اصلی در شمارش هسته می آید.

اولین Core i7-980X اینتل با یک راه‌اندازی شش هسته‌ای عرضه شد، چیزی فوق‌العاده برای آن روزگار. در حال حاضر، جدیدترین تراشه X، Intel Core i9-10980XE، با تنظیمات عظیم ۱۸ هسته ای و ۳۶ هسته رشته ای ارائه می شود. تفاوت قابل توجه دیگر در سوکت است، با این که Core X اینتل با یک بزرگتر از آنچه که تراشه های Core معمولاً دارند عرضه می شود – نه به اندازه سوکت یک تراشه سرور، اما با این وجود هنوز بزرگ است.

اگرچه آنها معایب خاصی نیز دارند. آنها برای حجم کاری که از داشتن هسته های زیادی سود می برند شگفت انگیز هستند، بنابراین اگر این چیزی است که به دنبال آن هستید، ممکن است بدترین ایده نباشد. از سوی دیگر، در حالی که وظایفی مانند بازی کاملاً قابل انجام هستند، بازی‌ها به خوبی روی تراشه‌های Core اجرا نمی‌شوند، زیرا این تراشه‌ها هسته‌های کمتر و در عین حال سریع‌تری دارند.

Intel Core در مقابل Intel Core X: کدام یک را باید بخرید و کدام سری سی پی یو برای شما مناسب است ؟

یک چیز دیگر وجود دارد که ما از آن غافل شدیم: این تراشه های سری X مدتی است که عرضه نشده اند. به‌طور دقیق، آخرین باری که شاهد عرضه تراشه‌های سری X با نسل دهم پردازنده‌های Core بودیم و آن هم در سال ۲۰۲۰ بود. حتی در آن زمان، آنها معماری قدیمی را با نسل هفتم و نسل نهم سری X حمل می‌کردند. با استفاده از معماری Skylake-X و تراشه های نسل دهم با استفاده از Cascade Lake، که به هر حال ارتقاء چندانی نداشت.

علاوه بر این، اینتل به وضوح اعلام کرده است که حداقل در حال حاضر، دیگر پردازنده‌های Core X اینتل وجود نخواهد داشت. در آگوست ۲۰۲۰، طرفداران چشم عقابی اینتل در انجمن ASUS ROG اسلایدهایی را در یک ارائه اینتل مشاهده کردند که نشان می‌دهد دیگر پردازنده‌های Core X اینتل برای آن سال وجود نخواهد داشت – و درست است، از آن زمان تاکنون شاهد CPU Core X نبوده‌ایم. .

که ما را به نقطه بعدی هدایت می کند. در حال حاضر، تراشه‌های Core اینتل، حتی برای موارد بهره‌وری، بی‌معنا هستند، زیرا اکنون با هسته‌های بیشتری عرضه می‌شوند. Intel Core i9-12900K همانطور که قبلاً ذکر کردیم دارای ۱۶ هسته و ۲۴ رشته است که آن را گزینه خوبی برای کارهای چند رشته ای می کند و یک CPU بسیار قدرتمند است.

اکنون، اگر اینتل Core X به زودی نسخه جدیدی را مشاهده کند، ممکن است ارزش بررسی آن را داشته باشد زیرا در سطح بالای تولید CPU، دستاوردهای حاشیه ای می تواند برای دکل شما ارزشمند باشد.

اینتل Core X در حال حاضر ارزشش را ندارد

در حال حاضر، اگر می خواهید یک CPU Intel Core سری X داشته باشید، فایده ای ندارد – اگر به تعداد زیادی هسته نیاز دارید، در واقع به شما توصیه می کنیم انتظارات خود را کاهش دهید و یک تراشه Alder Lake تهیه کنید. یا یک Xeon بگیرید یا مستقیماً به AMD بروید و یک Thread ripper یا یک CPU Epyc بگیرید. احتمالاً با هر یک از این گزینه ها بهتر از CPU سری X در سال ۲۰۲۲ خواهید بود.

منبع این مقاله سایت : www.makeuseof.com

برای خرید و ارتقا به خدمات کامپیوتری ما مراجعه کنید با بیش از ۲۰ سال سابقه تخصصی

تلفن تماس ۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵

آدرس تهران – ابتدای خیابان دماوند – خیابان شهید منتظری پلاک ۳۰۰ مرکز کامپیوتر شرق

هفت راه کار برای کاهش صدای فن لپ تاپ

هفت راه کار برای کاهش صدای فن لپ تاپ

نکات کاربردی برای کاهش صدا و نگهداری و سرویس فن لپ تاپ

۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵ خدمات کامپیوتری شرق 

مهمترین نکات برا نگهداری و سرویس فن لپ تاپ چه در حال انجام بازی باشید و چه در حال  وبگردی یا انجام کارهای جدی باشید ، لپ تاپی با قدرت پردازشی کافی نیاز به خنک شدن سی پی یو باشد و ممکن است با سرصدای زیاد مواجه شوید . متأسفانه، ممکن است در حین انجام کارصدا آن بسیار بلند باشد . اما راه هایی برای مهار این صدا فن لپ تاپ وجود دارد.

روش اول : مطئمن شوید که فن لپ تاپ خراب و یا کثیف نباشد

اگر صدای لپ‌تاپ شما در حال حاضر بیشتر از گذشته است که از همان نرم‌افزارهای قبلی  استفاده می‌کردید و در حال حاظر صدای فن غیر معمول و بیشتر شده است ، این احتمال وجود دارد که فن‌ها و دریچه‌های شما با گرد و غبار مسدود شده باشند. این بدان معناست که کامپیوتر برای جبران سرعت و کم کردن حرارت سی پی یو سرعت  فن را بالا می برد. پاسخ این است که گرد و غبار را از لپ تاپ خود پاک کنید ، در نظر داشته باشید سرویس فن لپ تاپ کار یک متخصص هستش و نیازمند دانش بالایی می باشد ، یکی از خدمات سخت افزاری در مرکز کامپیوتر شرق سرویس فن لپ تاپ هستش جهت سرویس و مشاوره با شماره ۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵ تماس بگیرید .

اگر دریچه های لپ تاپ شما توسط گرد و غبار مسدود نشده اند، ممکن است آنها را به روش دیگری  مسدود شده است بعضی از مواقع کاربران در محیط های ماننده تخت خواب استفاده می کننده که همین امر باعث میشه لپ تاپ در وضعیت خوبی قرار نگیره و فن و ورودی و خروجی هوا تحت تاثیر قرار بگیره . اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ خود را فقط روی یک سطح سخت مانند میز لپ تاپ استفاده می کنید.

روش دوم : تظیمات فن لپ تاپ رو تغییر بدید

سریع ترین راه برای کاهش صدای فن، کم کردن فن ها است. گفتن آن آسان است، اما همیشه مشخص نیست که چگونه باید این کار را انجام دهید و از چه طریقی باید دسترسی پیدا کرد به فن لپ تاپ بصورت نرم افزاری.

سه مکان برای جستجوی کنترل فن در لپ تاپ وجود دارد. ابتدا به صفحه کلید خود نگاه کنید تا ببینید آیا کنترل فیزیکی فن وجود دارد یا خیر. معمولاً باید کلید “Fn” را روی صفحه کلید خود نگه دارید و سپس یک کلید عملکردی را فشار دهید که بین حالت های مختلف فن جابجا می شود. یکی از آنها ممکن است حالت ساکت تر با حداکثر عملکرد پایین تر باشد.

مکان دومی که باید بررسی کنید مربوط به هر گونه ابزاری است که روی لپ تاپ شما نصب شده است. این بیشتر در مورد لپ‌تاپ‌های بازی با ابزارهای سازنده که به شما امکان می‌دهند نور RGB و پروفایل‌های فن را کنترل کنید، رایج است. اگر لپ تاپ شما ابزار رسمی کنترل فن ندارد، می توانید از برنامه هم متفرقه هم می تونید استفاده کنید که توصیه نمیشه .

در نهایت، می‌توانید منوی BIOS/UEFI خود را بررسی کنید، جایی که برخی از لپ‌تاپ‌ها تنظیمات پروفایل فن دارند که می‌توان آن‌ها را تغییر داد. برای تعیین نحوه دسترسی به منوی BIOS/UEFI و اینکه آیا تنظیماتی وجود دارد که در وهله اول بر پروفایل های فن در آنجا تأثیر می گذارد، به دفترچه راهنمای لپ تاپ خود مراجعه کنید.

روش سوم : تنظیمات پاور لپ تاپ خود را تغییر دهید

اکثر سیستم عامل ها به شما امکان می دهند برنامه برق لپ تاپ خود را سفارشی کنید تا تعادل مناسبی از عملکرد، نویز و عمر باتری را پیدا کنید. اگر خوشحال هستید که در ازای سر و صدای کمتر با عملکرد کمتری نسبت به لپ‌تاپ‌تان کار می کنید کنید، می‌توانید این سناریوی پاور لپ تاپ خودتون رو  تغییر دهید که گرمای کمتری تولید می‌کند و بنابراین نیاز به خنک‌سازی کمتری دارد.

در ویندوز، می‌توانید روی نماد باتری در قسمت اعلان کلیک راست کرده و گزینه Power and Sleep Settings را انتخاب کنید.

سپس “حالت power” را به “بهترین بهره وری انرژی” تغییر دهید، که باید صدای فن را کاهش دهد.

روش چهارم :از ویژگی های GPU که نویز فن را کاهش می دهد استفاده کنید

در لپ‌تاپ‌هایی که پردازنده‌های گرافیکی اختصاصی دارند، GPU دارای فن خنک‌کننده خاص خود است که به سطح کلی نویز کمک می‌کند. سازندگان اصلی GPU ویژگی های ویژه ای را در نرم افزار کاربردی خود برای محدود کردن صدای فن ارائه می دهند. این به بهای عملکرد کارت گرافیک شما تمام می شود، در واقع وقتی سرعت فن شما پایین میاد عملکرد کارت گرافیک شما کاهش پیدا می کند ، و فن  GPU اغلب برای تولید عملکردی کار می کند که واقعاً شما به آن نیاز ندارید.

برای کاربران NVIDIA، این ویژگی به عنوان حالت Whisper شناخته می شود و می تواند از GeForce Experience فعال شود. این ویژگی برای کاربران AMD به عنوان Radeon Chill شناخته می شود که توسط Radeon Software پیکربندی شده است.

با فعال شدن این حالت‌ها، پردازنده گرافیکی شما فقط تا حد نرخ فریم مشخصی رندر می‌شود و دما و نویز را در بازی‌های کم‌تقاضا پایین‌تر نگه می‌دارد. این حالت‌های ویژه از محدودیت‌های ساده نرخ فریم با مدیریت پردازنده گرافیکی با هدف‌های توان پایین‌تر و رد کردن شدید مرز بین حداکثر دمای ایمن و سرعت فن فراتر می‌روند ، برای بهبود عملکرد لپ تاپ خودتون می تونید به خدمات کامپیوتری شرق مراجعه کنید تلفن تماس ۰۲۱۳۳۷۹۰۰۹۵.

روش پنجم : ۵. از Frame Limiters در بازی ها استفاده کنید

برای کاهش صدای فن لپ تاپ می تونید تنظیمات ویدیویی بازی رو تغییر بدید

بسیاری از بازی های ویدئویی مدرن به شما امکان می دهند حداکثر نرخ فریم را در منوی تنظیمات نمایشگر یا گرافیک تنظیم کنید. کاهش نرخ فریم به ۳۰ فریم در ثانیه به میزان قابل توجهی میزان گرما و صدای فن را در حین بازی کاهش می دهد.

همچنین می‌توانید با روشن کردن Vsync در منوی بازی، نرخ فریم بازی را محدود کنید، که فقط نرخ فریم را به نرخ تازه‌سازی نمایشگر محدود می‌کند. اکثر نمایشگرهای لپ‌تاپ کمتر از ۶۰ هرتز نمی‌روند، بنابراین این یک نوع ساده از روش محدودیت نرخ فریم است.

روش ششم : لپ تاپ از خودتون دورتر ببرید

اگر از لپ تاپ خود به عنوان یک سیستم دسکتاپ متصل به نمایشگر خارجی استفاده می کنید، یکی از راه های موثر برای کاهش صدای فن این است که لپ تاپ را دورتر از خود دور کنید. شدت صدا تابع قانون مربع معکوس است، به این معنی که با افزایش فاصله، شدت صدا به طور چشمگیری کاهش می یابد.

به عنوان مثال، می‌توانید از یک ماوس و کیبورد بی‌سیم همراه با یک کابل نمایشگر بلند استفاده کنید و دریچه‌های تولید نویز لپ‌تاپ خود را دورتر از گوش‌های خود داشته باشید. این تعمیر ساده باعث می‌شود بدون کاهش عملکرد یا دما، نویز آن بسیار کمتر شود.

روش هفتم : از هدفون های حذف نویز استفاده کنید

اگر به هر حال از هدفون با لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از یک هدفون با کیفیت خوب، صدای فن را کاملاً از بین ببرید.حتی مدل‌های مقرون‌به‌صرفه نیز به‌طور برجسته‌ای قادر به حذف صداهای یکنواخت پرنده، مانند صدای فن هستند. این قطعاً یکی از مؤثرترین راه حل ها است، اگرچه نیاز به خرج کردن مقداری پول دارد.

اما در اخر باید اضافه کنیم لپ تاپ هایی که بیشتر از یک از کارکردشون گذشته است باید سرویس دوره ای انجام شود به این علت که سی پی یو فن گرد و غبار میگیرد و پد مخصوص سی پی یو تقریبا به علت حرارت خاصیت خودشو از دست داده است

 

منبع مقاله

 

PC Sleeper چیست؟ چگونه یکی را می سازید؟

PC Sleeper چیست؟ چگونه یکی را می سازید؟

بروز رسانی کیس های قدیمی در خدمات کامپیوتری شرق

آیا باید یک رایانه شخصی خوابیده بسازید؟

با خدمات کامپیوتری شرق همراه باشید : مگر اینکه شما این را به عنوان یک پروژه حیوان خانگی دنبال کنید و تجربه زیادی در ساخت رایانه شخصی داشته باشید، به شما توصیه می کنیم که دور بمانید و این کار را انجام ندهید. بیشتر از آنچه فکر می کنید ممکن است اشتباه پیش برود، به خصوص اگر ابزارهای سنگین تری مانند Dremel نیاز به درگیر شدن در فرآیند ساخت داشته باشند. به علاوه، ممکن است ارزش وقت گذاشتن یا حتی هزینه را نداشته باشد – بهتر است یک کیس با جریان هوای مناسب بخرید و رایانه شخصی خود را در آنجا بسازید.

اگر تجربه دارید و می خواهید این کار را انجام دهید، به هر طریقی ادامه دهید. فقط هشدار داده شود که سفر پیش رو بسیار طولانی تر از آن چیزی است که در ابتدا ممکن است به نظر برسد.

رایانه های شخصی Sleeper: بهترین ایده برای یک تازه کار نیست

اگر می‌توانید یکی از آن‌ها را انجام دهید، یک رایانه شخصی خوابیده یک پروژه جالب برای نشان دادن به دوستان و خانواده یا اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی است. ناگفته نماند که یک کامپیوتر قابل اعتماد نیز خواهد بود (البته به شرطی که سیستم خنک کننده را کنترل کنید). با این حال، این یک فرآیند برای افراد ضعیف نیست.

اگر می‌خواهید این پروژه را انجام دهید، بخوانید، بدانید در حال انجام چه کاری هستید و بسیار مراقب باشید. بالاتر از همه، موفق باشید!

رایانه های شخصی بازی نه تنها به دلیل قدرت محض خود بلکه به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود شناخته می شوند. این روزها فروش کیس‌های کامپیوتری با دریچه‌های باز و چراغ‌های RGB، حتی در بخش‌های مقرون به صرفه، امری عادی است. این یک اصل اساسی این روزها است که کاملاً در تضاد با زیبایی شناسی رایانه های شخصی قدیمی است. به هر حال، می توانید بگویید که ما از آن جعبه های سفید یا بژ خسته کننده فاصله گرفته ایم.

به جز، اگر دقیقاً همان چیزی باشد که شما می خواهید چه؟

اصطلاحی برای آن وجود دارد و به آن «کامپیوتر خوابیده» می گویند. چیست، و چگونه می خواهید یکی را بسازید؟

PC Sleeper چیست؟

 

تفاوت های سی پی یو های اینتل سری E و سری P

تفاوت های سی پی یو های اینتل سری E و سری P

 

 

معرفی سی پی یو های اینتل

چرا سی پی یو های اینتل ؟ !! هسته‌های CPU کامپیوتر شما در طول سال‌ها با سرعت ثابتی تکامل یافته‌اند. ما ابتدا پردازنده‌های تک هسته‌ای داشتیم، اما به سرعت به چند رشته‌ای تبدیل شد و از آنجا به تنظیمات چند هسته‌ای تبدیل شد که با طراحی‌های دو هسته‌ای شروع شد و سپس به چهار هسته، هشت هسته‌ای و موارد دیگر راه‌اندازی شد.پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل ما را با یک پیچ غیرمنتظره و در عین حال خوشایند مواجه کردند: دو نوع هسته مختلف در یک بسته CPU: E-Cores و P-Cores.

چرا CPU های اینتل اکنون با هسته های مختلف عرضه می شوند؟